Wpisz login i hasło, następnie kliknij zaloguj się.

Kliknij zarejestruj się by założyć konto na doop.pl
Interviews
Forum
Ateliers
Articles
Our artists
Events
Publication

Chodnik - Szyb - W starym ogrodzie coś się pojawiło Senny las 2 - Tancerka -  - Akt -
Do Redakcji: czy w Polsce nie ma nikogo kto by mógł to...
Obrazy - OK. Lecz Galeria popsuta !!!
Yes,it is a pity we can not view our pictures here...

Art gallery, paintings, sculpulture, free archive for every one.

Outstanding
Painting and Graphick
Stained glass
Sculpture
Other
PC Graphick
 
Inform about news:
 
 
Art Gallery - paintings, sculpulture.

Art Gallery promote
young artist. Give
no limited access to
put your paintings,
sculpulture in
our website.
We give you
free website aswell.
www.
YourName.doop.com
 
RóB NAJLEPIEJ JAK POTRAFISZ TO CO LUBISZ A BęDZIESZ SZCZęśLIWY.
 

RóB NAJLEPIEJ JAK POTRAFISZ TO CO LUBISZ A BęDZIESZ SZCZęśLIWY.Interview with:

Broncel Krystyna

(Data: 2007-02-21 09:42:03)

 Klaudia:   Bez watpienia jestes osoba nie bojaca sie koloru.Czy uwazasz, że istnieja barwy które wydaja się nie możliwe do namalowania – odwzorowania na płótnie. Miałaś kiedyś z tym kłopot ?

Krysia: Uważam, że nie ma barw, których nie można by odwzorować ,ale zależy to od nastroju artysty ...............................


   Kiedy i jak zrodziło sie u Ciebie zamiłowanie do malarstwa ?

Zamiłowanie do malarstwa zrodziło się we mnie cztery lata temu, całkiem przypadkowo i choć już jako dziecko miewałam marzenia związane z malarstwem , to dopiero teraz się obudziły..


    Jak przemija Ci codzienność - czym sie zajmujesz?

Hm moja rzeczywistość

Mam męża, dwóch synów, nie pracuję zawodowo od urodzenia dzieci, a malarstwo pochłonęło mnie bez reszty. Lubię zajmować się domem, ogrodem, dziećmi i w każdej wolnej chwili malowaniem. Nie jestem fanką telewizji, wolę ten czas poświęcić na to, co lubię.

    Siła koloru w malarstwie jest oczywista. Czy uwazasz ze kolorem można wyrazic wszystko bez koniecznosci korzystania formy i modelu?

Kolorem na pewno można wyrazić swoje emocje ,nastrój . Jest ważny w malarstwie. W moim na pewno. W tym co maluję, właśnie przez kolor przekazuję swoje uczucia i chwile. Dostarcza on podniety i natchnienia . Kolor to nie tylko barwy kwiatów, trawy ,ale również ...pochmurnych zimowych dni .One tez mają kolory tylko trzeba je zauważyć. Ja widzę wszystko zbudowane z wielu barw ,co widać na moich płótnach.    Czyja tworczosc najbardziej jest Ci bliska, kto jest Twoim ”góru”.

Najbardziej bliski jest mi impresjonizm ,a w szczególności Monet . Fascynuje on w swoim malarstwem wyczuciem kolorytu i niezwykłym światłem..


    Twoje plany, nadzieje, wizje zwiazane ze sztuka ?

Moje plany hm ........ biorę co życie i los przyniosą....... Nie snuję dalekosiężnych planów – wystarczają mi te na najbliższe miesiące. W tym roku będzie to udział w kolejnym, corocznym plenerze malarskim organizowanym w moim rodzinnym mieście. Planuję też nawiązanie znajomości z kimś, kto posiada własną galerię obrazów i zainteresowanie go moją twórczością. Pragnę też nauczyć się lepiej portretować ludzi – to trudna sztuka, ale nie poddam się łatwo .


    Kolor przede wszystkim powinien służy ekspresji, dobierając zestaw barw w swych pracach czym się kierujesz :teoria naukową, doświadczeniem swej wrażliwości czy doznaniem chwili.

Myślę ze wyłącznie doznaniem chwili............


Czy panujace realia są sprzyjające artystom, (tak/ nie) i dlaczego ?Jak mlodzi artsci powinni na te realia wplywac, jak kierwoac swoja kariera aby zaistniec?

Panujące realia są raczej sprzyjające (możliwość pokazania swoich prac w internecie szerszej grupie odbiorców) , ale tak już w życiu jest, że jeden się wybije a drugi nie zostanie zauważony. Najważniejsze lubić , to co się robi i mieć poparcie ze strony najbliższych oraz jak najczęściej brać udział w konkursach, spotkaniach. Bywać i pokazywać swoje prace.


    Sa gusta i guściki, jak reagujesz na krytyka. Czy sam jestes obiektywna w stosunku do swoich prac ?

Staram się robić to najlepiej jak potrafię ,wiem ze jestem amatorka i zawsze próbuje wyciągnąć wnioski z uwag i doskonalić swój warsztat

Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu się podoba mój sposób malowania. Ja zwykle jestem nie do końca zadowolona z efektu końcowego, tzn chciałabym umieć zrobić to lepiej .Dlatego konstruktywna krytyka jest dla mnie ważna. Trudno o obiektywizm w stosunku do własnych „dzieci” którymi są nasze prace. Wiąże się to pewnie z uczuciami , które się wkłada w proces twórczy.


Co sadzisz o “krytykach”, kto wyznacza obowiązujące trendy w sztuce artyści czy krytycy? Czy raczej odbiorcy i ich upodobania, które często nie pokrywaja sie z opiniami fachowcow.

Nie zastanawiałam się nigdy nad trendami. Ja maluję tak jak lubię i jak kocham ,choć nie wszystkim się moje malarstwo podoba. Oddaję w nim siebie, swoją duszę i swoje nastroje : smutki, radości. Maluję jak umiem i czuję, nie sugerując się zbytnio odbiorcami, choć są ważni, bo to oni zakupują nasze dzieła i wieszają na swoich ścianach .Zdanie krytyka jest cenne, bo pozwala dostrzec błędy w pracy, a zdanie szerszego odbiorcy chyba jeszcze cenniejsze, bo sygnalizuje czy moja sztuka trafia do innych.


    Twoje motto życiowe ?

Moje motto życiowe : ..Rób najlepiej jak potrafisz to co lubisz a będziesz szczęśliwy.


    Kilka słow od siebie...........

Od czasu ,gdy zaczęłam malować jest to moja największa pasją . Oprócz malarstwa lubię wykonywać inne prace artystyczne i wykorzystuję te małe rękodzieła w domu . Lubię otaczać się oryginalnymi przedmiotami, meblami,często robionymi rękami męża. Lubię lepić w glinie, sadzić kwiaty w ręcznie malowanych donicach i przyozdobionym muszlami.

Nalezę do grupy plastycznej w domu kultury w Woźnikach. Grupa spotyka się co piątek i wymieniamy wtedy nasze poglądy, doświadczenia , wspólnie tworzymy.

 

Miałam kilka wystaw grupowych i indywidualną:

-Dom Kultury ;Galeria De –Ka w Wożnikach Styczeń-2003.

-Dom Kultury Galeria De- Ka w Woznikach Grudzień 2005.

-Dom Kultury w MiasteczkuŚl. Czerwiec 2005.

-Dom Kultury w Kłobucku Listopad 2006.

-Słowacja Ratusz w Liskowej- czerwiec 2005.

-Koszęcin-Zamek czerwiec 2006.

 

Maluję głownie palcami, szpachelką,czasami tez używam pędzli używając farb olejnych.

Jest to technika idealna do malowania pejzaży, kwiatów, trochę trudniejsza do portretowania Można uchwycić nią wszystkie barwy przyrody ,czuć zapach przy wyciskaniu farby na paletę i delektować przy powstawaniu obrazu warstwa po warstwie..

Lubię malować latem i wiosną w plenerze , wąchać zapach kwiatów na łące, patrzeć na gry światła i cienia. Zimą częściej korzystam ze zdjęć swoich i cudzych czerpiąc z nich natchnienie .

 

Pozdrawiam serdecznie czytających.

 

Galeria Krysi - Energia 

 
Startuj DOOP.PL | Dodaj do ulubionych | Poleć nas znajomym | Kontakt | Regulamin | Pomoc
Wszystkie prawa zastrzeżone przez doop.pl©