Wpisz login i hasło, następnie kliknij zaloguj się.

Kliknij zarejestruj się by założyć konto na doop.pl
Interviews
Forum
Ateliers
Articles
Our artists
Events
Publication

Chodnik - Szyb - W starym ogrodzie coś się pojawiło Senny las 2 - Tancerka -  - Akt -
Do Redakcji: czy w Polsce nie ma nikogo kto by mógł to...
Obrazy - OK. Lecz Galeria popsuta !!!
Yes,it is a pity we can not view our pictures here...

Art gallery, paintings, sculpulture, free archive for every one.

Outstanding
Painting and Graphick
Stained glass
Sculpture
Other
PC Graphick
 
Inform about news:
 
 
Art Gallery - paintings, sculpulture.

Art Gallery promote
young artist. Give
no limited access to
put your paintings,
sculpulture in
our website.
We give you
free website aswell.
www.
YourName.doop.com
 
KOBIETA Z WYOBRAźNIą
 

KOBIETA Z WYOBRAźNIąInterview with:

Gorczyca Katarzyna

(Data: 2006-02-16 14:29:30)


Jak uważasz na co jest teraz moda w sztuce i do czego ta moda zmierza ?
-Wydaje mi się,ze nasze pokolenie oczekuje wręcz czegoś awangardowego,czegoś co będzie szokować. co jest nie zgodne z natura i prawem. Owszem... modne staja się tez powroty do czegoś co juz zaistniało. Każdy znajduje w sztuce cos dla siebie i dla każdego jest ona inna. Poprzez sztukę,ludzie mogliby stawać się lepszymi i być wrażliwsi na jej piękno. może z czasem młodzi zaczną ja rozumieć.

Poddajesz się modzie czy od zawsze “czułaś” co lubisz , jak lubisz?
-Nigdy nie dążyłam i nie szłam za modą... zawsze miałam swój styl i sama kreuje swa postać i jestem sobą. Lubię się wyróżniać i mieć odmienne zdania i poglądy... czasem to nie jest dobre ale nie zważam na to... po prostu sobie jestem oryginalnym, zwariowanym i roztrzepanym "wybrykiem"w sztuce ..=)


Prace które tworzysz wypływają z nagłej potrzeby tworzenia , jakieś sytuacji, która cię wzruszyła ..... ?
-Większość prac wykonana była pod okiem profesorów i Mistrzów. Ale od jakiegoś czasu wręcz potrzebuje odizolowania się, połączenia z naturą... przelewam swoje "chore"wizje, fantazje oraz odzwierciedlam rzeczywistość. Nie lubię jak się mi cos narzuca,wtedy traci się ochotę i wene... ktora jest bardzo potrzebna.

Czy często poddajesz się emocjom ?
-Ogólnie to jestem wrażliwa osóbką i emocje towarzysza mi od zawsze oczywiście poddaje się im,ale nie tak często. wszystko zależy od sytuacji.


Jak twoje zamiłowanie do sztuki wpływa na twoje życie ?
Przez sztukę zaczekam inaczej postrzegać świat. próbuje widzieć piękno we wszystkim,nawet w brzydocie... dla mnie jest ona piękna hehe... dzięki sztuce potrafię uciec,wyciszyć się gdy tego potrzebuje no i uspokaja mnie i relaksuje=)

Wiadomo ze w naszych czasach trudno dorobić się na tworzeniu .... Trzeba naprawdę ciężko pracować na swój image . Jak ty oceniasz siebie pod tym względem? Czy twoje prace będą twoim jedynym źródłem dochodu ?
-Nie sądzę by tak było ze mną... owszem,każdy "artysta" marzy o wylansowaniu się,ale teraz jest to trudniejsze. Ja chce i dążę do tego by nie stawać na jednym... wszechstronność bardziej do mnie przemawia.


Czy cale życie czułaś, że jesteś bardziej wrażliwa niż inni na piękno ...? Czy zawsze chciałaś wyrażać swoje uczucia przez tworzenie .. ?
-Co to jest piękno???takie pytanie miałam na examie z estetyki hehe... Ja wręcz jestem za bardzo wrażliwa na wszystko... i owszem, odkąd pamiętam to swoje uczucia wyrażałam nie tylko przez malarstwo czy rzeźbę,ale również przez pisanie wierszy, przemyśleń czy nawet książki... ale to tylko do szuflady..=)

Czy próbowałaś innych dziedzin w których mogłabyś zrealizować swoje pomysły , czy były to tylko rzeźba i malarstwo ?
-Hmm... chyba nie... może dopiero teraz na studiach, zaczęłam robić ramy, złocic je i wymyślać rożne formy.. czasem kombinuje z fotografia.


Co dały ci rzemiosła , a co dają Ci studia?
-W Rzemiosłach głównie w Plastyku nauczyłam się snycerki, liternictwa, malarstwa w rożnych technikach oraz własnego zdania i wykreowania swojej postaci. Uczę się w prywatnej Wyższej Szkole Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu,na specjalizacji Renowacja i konserwacja dziel sztuki.

Jaki panuje klimat przede wszystkim towarzyski na studiach ?
-Na razie są tylko trzy roczniki... Jest kameralne grono ludzi, szkoła ma klimat, każdy pozytywnie nastawiony... no ,ale wiadomo jak wszędzie znajdą się ludzie z"troszkę"zadartym nosem... tak jak w plastyku... każdy sobie... a to z jednej strony nie jest dobre..


Czy to nie jest tak ze nauczyciele narzucają Wam swój własny styl , przez co ciężko zaistnieć , zdobyć własny ?
-W plastyku trzeba było robić wszystko pod ich dyktando. Tego nienawidziłam... i przez to znienawidziłam malować... Po dyplomie rzuciłam wszystko w kąt na rok czasu,ale potem wróciła mi "miłość"=) Każdy powinien znaleźć swój styl,swoja"kreskę" i technikę. dzięki temu będzie rozpoznawany. Masowa produkcja ..to nie dla mnie.

Czy Twoja uczelnia pomaga Wam po skończeniu jej w założeniu np. własnej galerii , zdobyciu pracy ?
-Moja szkoła chce nam pomagać znaleźć prace po skończeniu edukacji... W Polsce jak i za granica. Mistrzowie sami szukają z nami kontaktu,by na przyszłość można było coś zdziałać... ale jak wyjdzie..??się zobaczy.

Jaki jest twój kierunek kształcenia ?
-Jestem na renowacji dziel sztuki... i chce robić specjalizację renowacja detalu w drewnie i pozłotnictwo i techniki zdobienia.


Co sadzisz o obróbce komputerowej , sztuce z "komputera"?
-Hmm....to jest dobre dla fotografów. Dla mnie to juz nie ma wyrazu i duszy jakie powinno mieć dzieło. ale to tylko moje zdanie=)

Czy to dalej jest sztuka ?
-Dla kogoś na pewno jest sztuka... wszystko jest sztuka ..nawet umiejętność posługiwania się w danym programie do obróbki. ale każdy interpretuje inaczej... czyż nie??

Jacy artyści wpłynęli najbardziej na twoja wyobraźnię styl ?
-Wydaje mi się ze Malczewski, Friedrich, Wyspiański i Beksiński.

Dzięki za wywiad 

 

Galeria Katarzyny

 
Startuj DOOP.PL | Dodaj do ulubionych | Poleć nas znajomym | Kontakt | Regulamin | Pomoc
Wszystkie prawa zastrzeżone przez doop.pl©